•

Nasze przedszkole ma niepowtarzalną, kameralną atmosferę, ciepły klimat, bogate dekoracje zawsze dopasowane do tematyki i aktualnej pory roku.

Jego historia  sięga początku lat poprzedniego stulecia. Prawdopodobnie w roku 1917 otwarto tutejsze przedszkole pod nazwą ochronki.

Po wyzwoleniu dzielnicy Bielszowic 13.03.1945 r. placówka zaczęła swoją działalność pod nazwą przedszkola. Kierownikiem placówki była wtedy Pani Gertruda Skudlik. Od tego czasu przedszkole funkcjonuje do dnia dzisiejszego.
          Kronika przedszkola została założona w latach 1976-1977 przez ówczesną Panią dyrektor Bronisławę Durczok, która pełniła swoją funkcję do roku 1989.

Jej następczynią została nauczycielka przedszkola pani mgr Barbara Grzybek, która sprawowała tę funkcję przez 28 lat w okresie od 1989 do 2017.

Wraz z przejściem na emeryturę pani dyrektor mgr Barbary Grzybek, od  dnia 1 września 2017 r. decyzją Rady Miasta Ruda Śląska został utworzony  Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Rudzie Śląskiej w skład którego wchodzi:

Szkoła Podstawowa nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie Śląskiej jest mgr Katarzyna Romejko.